İmamoğlu Tekstil

Üretim

Üretim Bandı

Kalitemiz Detaylarda Saklı

İmalat tesisimiz saf kuzu yününü yıkanmış vaziyette alıp yün örtü hâline gelene kadar geçen tüm aşamalardaki makine ve ekipman parkurunu kendi bünyesinde bulundurmaktadır. İşletme olarak yünlü ürünlerle ilgili gerekli hassasiyeti ve duyarlılığı en ince ayrıntısına kadar gösteriyoruz.

Etap 1

Eğik Açma / Yün Eleme

Piyasadaki yerli tedarikçilerimizden temin ettiğimiz temizlenmiş saf yünü, ek olarak kendi bünyemizdeki makinada işlemden geçirip imalata hazır hale getiririz.

Etap 2

Boyama

Temizleme işleminden geçen yünleri sırasıyla stok veya müşterinin belirlediği renkler doğrultusunda boya işlemine alınmaktadır.

Etap 3

Harman Hazırlama

Boyama işleminden sonraki gelen aşamada belirlenen yünler sırasıyla makine taramasından önce belirlenen yerlerde hazır hale getirmekteyiz.

Etap 4

İplik Hazırlama

Hazırlanan yün harmanları aşama aşama tarak ve vargel makinalarından geçerek iplik haline oluşturulur.

Etap 5

Dokuma

Oluşan Yün iplikler renk sırasına göre dokuma makinasında ham battaniye haline getirilir.

Etap 6

Kenar Örme

Dokuma çıkışı sonrası Apreleme öncesinde uygulamış olduğumuz battaniye saçak / kenar örme işlemi uygulanmaktadır

Etap 7

Apre

Kenar/ saçak örme işlemi bitmiş olan ham battaniye ler temizleme işlemine alınır. Kurutma ve tüylendirme uygulamalarından geçirip hazır hale getirmekteyiz.

Etap 8

Kalite Kontrol ve Paketleme

Müşterilerimizin isteği doğrultusunda etiketleme, konfeksiyon ardından kalite kontrolden sonra paketleme işlemiyle ürünlerimizi nihai tüketiciye hazır hale getiririz.